Dla biznesu

Przedsiębiorca jako prosument energetyczny

Jeżeli prowadzisz biznes , niezależnie czy jest to przedsiębiorstwo produkcyjne, usługowe, czy gospodarstwo rolne, a może zarządzasz spółdzielnią mieszkaniową , nasza oferta skierowana jest właśnie dla Ciebie.

W świetle nowelizacji ustawy o OZE jako przedsiębiorca możesz skorzystać z przywilejów bycia Prosumentem, a zatem opustów energii, dzięki czemu nadwyżki produkowanej energii możesz zmagazynować w sieci, aby móc je wykorzystać w miesiącach jesienno-zimowych.

Rolnicy prowadzący gospodarstwa rolne mogą skorzystać z odpisu od podatku od gruntów ornych w wysokości 25%. Inwestycja we własny system fotowoltaiczny to zwrot kosztów inwestycji w okresie około 6 lat, zatem bardzo szybko.

Dodatkowo przedsiębiorcy korzystający z podstawy opodatkowania podatkiem liniowym mają możliwość odpisu 19% przez pierwsze kolejne 6 lat od momentu uruchomienia instalacji fotowoltaicznej.

 

Jakie warunki musi spełniać przedsiębiorca, aby być prosumentem ?

Do uzyskania statusu prosumenta konieczne jest spełnienie łącznie następujących przesłanek:

1. Zawarcie umowy kompleksowej jako odbiorca końcowy, a więc umowy obejmującej zarówno sprzedaż energii elektrycznej, jak i świadczenie usług dystrybucji.
2. Wytwarzanie energii elektrycznej w mikroinstalacji – czyli instalacji o łącznej mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 50 kW.
3. Ponadto wytwarzanie energii elektrycznej nie może stanowić przeważającej działalności gospodarczej przedsiębiorcy.
4. Wytwarzana energia elektryczna na własne potrzeby i musi pochodzić wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.

W ETSOL oferujemy rozwiązania renomowanych producentów, dedykowane dla potrzeb każdego przedsiębiorcy, w swojej ofercie posiadamy sprawdzone rozwiązania w wersji komfort
i Premium. Oferujemy konkurencyjne finansowanie w postaci leasingu operacyjnego lub niskooprocentowanych celowych pożyczek inwestycyjnych.

Zapraszamy do sekcji Kontakt , nasz zespół chętnie odpowie na Państwa pytania.

Chciałbyś zmniejszyć rachunki za energię elektryczną o blisko 90%?
Zainstaluj panele fotowoltaiczne!
Odbierz dotację 5000 zł w rządowym Programie "Mój Prąd".
LAT NA RYNKU
5
ZREALIZOWANE PROJEKTY
576
ZAINSTALOWANA MOC
4 MWp
OGRANICZONA EMISJA CO2
58 ton
Logo firmy Etsol